Wadium

Wadium w 2 minuty

Uzyskaj wadium bez dokumentów i odchodzenia od komputera, w 3 krokach:

kliknij podaj dane opłać online

Sprawdź, jak to zrobić - Film

Postępowanie: 2024/BZP 00376760 Zakup sprzętu komputerowego oraz pakietów edukacyjnych w ramach kompleksowego wsparcia uczniów i nauczycieli liceów Powiatu Goleniowskiego

Jowita Pawlak
Powiat Goleniowski Oddział: Podinspektor ds. Pozyskiwania Środków Zewnętrznych
Termin:
Zamieszczenia : 20-06-2024 21:36:00
Składania : 28-06-2024 10:00:00
Otwarcia : 28-06-2024 10:30:00
Tryb: PL - Tryb Podstawowy (art. 275)
Rodzaj: Dostawy

Wymagania i specyfikacja

Szanowni Państwo,  

w załącznikach do postępowania zamieszczono dokumentację związaną z postępowaniem. 

Pod linkiem dostępna jest Instrukcja składania ofert/wniosków dla Wykonawców. 

 

Pliki dołączane w formularzu należy opatrzyć:

- kwalifikowanym podpisem elektronicznym,

- podpisem zaufanym,

- lub elektronicznym podpisem osobistym

 

W związku z powyższym Formularz znajdujący się na niniejszej stronie służy złożeniu oferty wraz z załącznikami, natomiast przycisk “Wyślij wiadomość do zamawiającego” służy do: 

  • Zadawania pytań Zamawiającemu,

  • Odpowiedzi na wezwanie do uzupełnienia oferty lub złożenia wyjaśnień,

  • Przesłania odwołania/inne. 

 

Zgodnie z art. 61. ust. 1. oraz art. 63 ust. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 11 września 2019 r. komunikacja w niniejszym postępowaniu odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

 

Jeżeli będą Państwo mieli pytania techniczne związane z procesem złożenia oferty na platformie zakupowej, prosimy o kontakt z Centrum Wsparcia Klienta platformazakupowa.pl:

  • tel. 22 101 02 02

  • e-mail: cwk@platformazakupowa.pl 


Załączniki do postępowania

NAZWA ROZSZERZENIE ROZMIAR (kB) DATA PUBLIKACJI ŹRÓDŁO POBIERZ
SWZ-1.pdf pdf 248.27 2024-06-20 21:36:00 Postępowanie
Zał. nr 2 do SWZ - FORMULARZ OFERTOWY.docx docx 17.5 2024-06-20 21:36:00 Kryterium
Zał. nr 2A do SWZ - ZBIORCZE ZESTAWIENIE CENOWE.docx docx 13.43 2024-06-20 21:36:00 Kryterium
Zał. nr 7 do SWZ - WZÓR UMOWY.docx docx 21.21 2024-06-20 21:36:00 Kryterium
Zał. nr 6 do SWZ - OŚWIADCZENIE - GR. KAPITAŁOWA.odt odt 39.53 2024-06-20 21:36:00 Kryterium
Zał. nr 5 do SWZ - WYKAZ DOSTAW.docx docx 13.32 2024-06-20 21:36:00 Kryterium
Zał. nr 4 do SWZ - OŚWIADCZENIE PODMIOTÓW WSPÓLNIE UBIEGAJACYCH SIĘ O ZAMÓWIENIE.docx docx 12.55 2024-06-20 21:36:00 Kryterium
Zał. nr 3B do SWZ - ZOBOWIĄZANIE PODMIOTU UDOSTĘPNIAJĄCEGO ZASOBY.docx docx 13.2 2024-06-20 21:36:00 Kryterium
Zał. nr 3A do SWZ - OŚWIADCZENIE DOT. WYKLUCZENIA I SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU.docx docx 13.93 2024-06-20 21:36:00 Kryterium
Zał. nr 1 do SWZ - SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA (4).docx docx 35.85 2024-06-20 21:36:00 Kryterium

Komunikaty

2024-06-25 13:46 Jowita Pawlak Czy w przedmiotowym zamówieniu będą miały zastosowanie zapisy Art. 83 ust.1 pkt 26 ustawy o podatku VAT dotyczące dostaw sprzętu komputerowego do placówek oświatowych?
TAK będą miały zastosowanie przepisy Art. 83 ust.1 pkt 26 ustawy o podatku VAT

Jeśli odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi „tak” to czy Zamawiający, w celu prawidłowego porównania ofert, oczekuje od wykonawców zastosowania dla sprzętu komputerowego:

stawki VAT 23%, a następnie dopiero po złożeniu zamówienia, otrzymaniu zaświadczenia i przekazaniu jego kopii do właściwego Urzędu Skarbowego wystawienia faktury VAT, ze skorygowanymi stawkami VAT do 0% w pozycjach, których to dotyczy lub jeśli nastąpi to w późniejszym terminie to wystawienia faktury korygującej w pozycjach, których to dotyczy?
zamawiający na etapie oferty oczekuje uwzględnienia stawki 0% w pozycjach dotyczących możliwości zastosowania Art. 83 ust.1 pkt 26 ustawy o podatku VAT

Czy też Zamawiający mając pewność, że takie potwierdzające zaświadczenie zostanie wydane (albo już zostało wydane) przez organ prowadzący oczekuje od Wykonawców zastosowania stawek VAT 0% już na etapie przygotowania ofert? TAK
2024-06-25 13:43 Jowita Pawlak Pytanie dotyczące [DO UZUPEŁNIENIA]

Czy Zamawiający będzie wymagał, aby każdy komputer posiadał naklejkę hologramową potwierdzającą oryginalność zainstalowanego systemu operacyjnego, a także - w przypadku oprogramowania Microsoft typu OEM - wymagał dostarczenia pełnego pakietu OEM (koperta z nadrukiem, płyta DVD z obrazem systemu wraz z hologramem)
lub
Czy Zamawiający, w przypadku zaoferowania przez potencjalnych oferentów oprogramowania firmy Microsoft typu DOEM, będzie weryfikował posiadanie przez producenta komputera ważnej umowy z firmą Microsoft (dotyczy także oprogramowania w wersji edukacyjnej, do którego odsprzedaży są upoważnieni tylko oficjalni partnerzy firmy Microsoft)?

Należy zwrócić uwagę, że używanie klucza licencyjnego systemu operacyjnego zaimplementowanego w BIOS (zaszytego w procesie OA3.0), jest możliwe tylko dla producentów sprzętu komputerowego, posiadających ważną umowę z firmą Microsoft na sprzedaż urządzeń z systemami Windows.

Lista partnerów firmy Microsoft, upoważnionych do sprzedaży komputerów z oprogramowaniem Microsoft typu DOEM (w tym Microsoft Windows w wersji edukacyjnej) posiadających ważną umowę z firmą Microsoft jest dostępna pod adresem: https://www.microsoft.com/pl-pl/dlapartnerow/doem/ .

Pytanie to uzasadniamy tym, że w ostatnim czasie w zamówieniach publicznych coraz więcej firm oferuje używane oraz podrabiane oprogramowanie komputerowe Microsoft, co może narazić Zamawiającego na konsekwencje prawne i problemy związane z użytkowaniem oprogramowania niezgodnie z postanowieniami licencyjnymi producenta oprogramowania. Krótka odpowiedź „TAK” na powyższe pytanie zabezpiecza w 100% Zamawiającego przed zarówno podrabianym jak i używanym wcześniej na innych komputerach oprogramowaniem OEM lub DOEM.

Pytanie dotyczące [DO UZUPEŁNIENIA]

Czy Zamawiający wymaga fabrycznie nowego systemu operacyjnego (nieużywanego nigdy wcześniej), w wersji z oryginalnym nośnikiem producenta oraz certyfikatem autentyczności dla każdej licencji ?

W przeciwnym razie Zamawiający - jako odbiorca końcowy, ponoszący odpowiedzialność za oprogramowanie które zakupił – narazi się na konsekwencje finansowe i prawne, związane z użytkowaniem nielegalnego lub zabronionego, używanego wcześniej oprogramowania.

Pytanie dotyczące [DO UZUPEŁNIENIA]

Czy dla wszystkich licencji oprogramowania systemowego, Zamawiający w celu uniknięcia potencjalnego oferowania przez Wykonawców nielegalnych systemów operacyjnych w wersji OEM (w tym używanych i wcześniej aktywowanych systemów operacyjnych) zgodzi się na dodanie do swz bądź projektu umowy następującego zapisu:
„Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia fabrycznie nowego systemu operacyjnego nieużywanego oraz nie aktywowanego nigdy wcześniej na innym urządzeniu oraz pochodzącego z legalnego źródła sprzedaży. W przypadku systemu operacyjnego naklejka hologramowa winna być zabezpieczona przed możliwością odczytania klucza za pomocą zabezpieczeń stosowanych przez producenta”
Pytanie dotyczące [DO UZUPEŁNIENIA]

Czy Zamawiający, w celu zabezpieczenia swojego interesu (zarówno finansowego, jak i prawnego) skorzysta z przysługującego mu prawa do weryfikacji dostarczonego sprzętu na etapie dostawy pod kątem legalności oprogramowania?

Pragniemy zauważyć, że według ostrożnych szacunków firmy Microsoft ok. połowa oprogramowania obecnie sprzedawanego w Polsce w sektorze zamówień publicznych może być podrabiana, szczególnie zaś problem ten dotyczy oprogramowania Microsoft Windows (aby zobaczyć jak bardzo poważny jest to problem, wystarczy wpisać w popularnym serwisie aukcyjnym frazę: „windows 10” i zobaczyć jak duża jest rozpiętość cenowa oferowanego tam rzekomo oryginalnego oprogramowania) ale również Microsoft Office Home&Business (również wystarczy wpisać w popularnym serwisie aukcyjnym frazę „Home & Business” by zauważyć jaka jest rozpiętość cenowa „oryginalnego i nowego licencjonowanego oprogramowania”.

Dodatkowo chcemy poinformować Zamawiającego, że taka weryfikacja legalności oprogramowania na etapie dostawy jest całkowicie bezpłatna oraz, że nasza firma może pomóc Zamawiającemu przy weryfikacji takiego oprogramowania na etapie dostawy.

Czy Zamawiający w trosce o to, aby otrzymany sprzęt komputerowy był jak najwyższej jakości – a firma go produkująca była firmą, która wdrożyła i posiada najnowszy certyfikat dotyczący bezpieczeństwa informacji, ich obiegu, poufności danych, odpowiedniego ich przechowywania i zabezpieczania – będzie żądał przedstawienia Certyfikatu ISO-27001 dla producenta sprzętu, w celu potwierdzenia spełniania tych wymagań? Jeśli tak to zwracamy się z wnioskiem o dołączenie do opisu przedmiotu zamówienia, następującego zapisu:

Certyfikat PN-EN ISO 27001:2022 producenta urządzenia, w zakresie co najmniej produkcji, montażu i serwisu urządzeń komputerowych – wydruk certyfikatu załączyć do oferty,


Czy Zamawiający w trosce o to, aby otrzymany sprzęt komputerowy był jak najwyższej jakości, a jego montaż i produkcja odbywały się wg ścisłych norm jakościowych, środowiskowych, jak i zarządzania energią – co gwarantuje Zamawiającemu bezpieczeństwo i komfort użytkowania oraz serwisowania sprzętu, a ponadto gwarantuje, że komputery które otrzyma będą komputerami firm które sprzedają tylko i wyłącznie nowe oprogramowanie Microsoft, z legalnego kanału dystrybucji w Polsce lub bezpośrednio od producenta – będzie żądał przedstawienia Certyfikatów ISO-9001, ISO-14001 oraz ISO-50001 na produkcję, montaż i serwis sprzętu komputerowego, w celu potwierdzenia spełniania wymagań? Jeśli tak to zwracamy się z wnioskiem o dołączenie do opisu przedmiotu zamówienia. następującego zapisu:

Certyfikat PN-EN ISO 9001:2015 producenta urządzenia, w zakresie co najmniej produkcji, montażu i serwisu urządzeń komputerowych – wydruk certyfikatu załączyć do oferty,
Certyfikat PN-EN ISO 14001:2015 producenta urządzenia, w zakresie co najmniej produkcji, montażu i serwisu urządzeń komputerowych – wydruk certyfikatu załączyć do oferty,
Certyfikat PN-EN ISO 50001:2015 producenta urządzenia, w zakresie co najmniej produkcji, montażu i serwisu urządzeń komputerowych – wydruk certyfikatu załączyć do oferty,


zamawiający biorąc pod uwagę powyższe oczywiście uzupełnia zapisy postępowania o podane stwierdzenia dotyczace legalności oprogramowania
2024-06-25 13:39 Jowita Pawlak Czy Zamawiający, w celu otrzymania komputerów stacjonarnych odpowiedniej jakości, dopisze do wymogów dotyczących komputera stacjonarnego zapis:
"Komputer musi posiadać certyfikat zgodności z zaoferowanym systemem operacyjnym, możliwy do weryfikacji na stronie producenta systemu operacyjnego"?
Naszym zdaniem dodanie powyższego zapisu zabezpieczy interes Zamawiającego przed otrzymaniem sprzętu niewiadomego pochodzenia, często o wątpliwej jakości, który to sprzęt przy dłuższym użytkowaniu może być problematyczny w zakresie kompatybilności ze sobą jego podzespołów składowych.

Czy Zamawiający w przypadku komputerów stacjonarnych doda zapis:
"Zasilacz komputera, o mocy wystarczającej do poprawnej pracy komputera (wraz z możliwością późniejszej rozbudowy przez Zamawiającego), o sprawności potwierdzonej certyfikatem co najmniej 80Plus. Zaoferowany zasilacz musi się znajdować na stronie: 
https://www.clearesult.com/80plus/”?
Naszym zdaniem dodanie powyższego zapisu pozwoli Zamawiającemu na uzyskanie jednocześnie dwóch korzyści:
Pierwszą jest niewątpliwie wyższa i gwarantowana sprawność zasilacza, oznaczająca tym samym mniejsze zużycie energii - co przy obecnych, rosnących kosztach energii jest bardzo istotne. Należy mieć na uwadze, że sprawność zasilacza oznacza procent mocy, jaką zasilacz oddaje. Na rynku w obecnym czasie jest wiele pozaklasowych zasilaczym, których sprawność często nie osiąga nawet 70% - oznacza to tyle, że ponad 30% energii, którą pobiera zasilacz (a za którą płaci Zamawiający) jest tracona w postaci ciepła. Zatem zasilacz o sprawności gwarantowanej certyfikatem 80Plus Bronze (który dla napięcia 230V posiada sprawność powyżej 85% przy obciążeniu 50%), jest rozwiązaniem dużo bardziej ekonomicznym.
Drugą jest zdecydowanie lepsza trwałość - zasilacze certyfikowane 80Plus Bronze posiadają znacznie lepsze komponenty (wpływające zdecydowanie na żywotność zasilacza) oraz dużo lepsze zabezpieczenia (chroniące komputer przed uszkodzeniem) - efektem czego będzie bezproblemowa praca urządzeń także po okresie gwarancji.

Czy Zamawiający w przypadku komputerów stacjonarnych doda zapis:
"1x port USB typu C na przodzie obudowy" ?
Pragniemy zauważyć, że port USB C staje się coraz popularniejszy w użyciu, dodatkowo na terenie Unii Europejskiej od końca 2024 roku będzie to port obowiązkowy w przypadku wielu rodzajów urządzeń - w związku z tym, dodanie wymogu posiadania portu USB C umożliwi Zamawiającemu pozyskanie sprzętu o większej kompatybilności i uniwersalności na przyszłość, co ułatwi jego użytkowanie.

Zamawiający zgadza się na powyższe zmiany
2024-06-25 13:37 Jowita Pawlak Zamawiający wprowadzi następujący wymóg dotyczący Zestaw komputerowy
„Certyfikat wystawiony przez niezależną, akredytowaną jednostkę badawczą, który potwierdza roczne zużycie energii ogółem, według ROZPORZĄDZENIA KOMISJI (UE) NR 617/2013. Oznacza to energię elektryczną zużytą przez produkt w określonych okresach w ramach zdefiniowanych trybów i stanów poboru mocy – Certyfikat dołączyć do Oferty.”
zapis ten jest zgodny z wymogami Ministerstwa Klimatu i Środowiska dotyczącymi sposobu uwzględniania kryterium efektywności energetycznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego (https://bip.mos.gov.pl/energetyka/wytyczne-dla-sektora-publicznego/ gdzie wg art. 11 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej (tj. Dz. U. z 2021 r., poz. 2166) ustawodawca nakłada obowiązki dla organów władzy publicznej w postaci m.in. nabywania efektywnych energetycznie produktów i w przypadku produktów związanych z energią nieobjętych etykietami energetycznymi - wymagania w zakresie poziomów referencyjnych efektywności energetycznej ustalonych na podstawie rozporządzeń Komisji UE, w których określono wymogi dotyczące ekoprojektu na mocy dyrektywy 2009/125/WE),
a co za tym idzie zapis ten zapewnia Zamawiającemu otrzymanie sprzętu komputerowego charakteryzującego się niskim zużyciem energii i spełniającym wszelkie obowiązujące obecnie w Polsce i Unii Europejskiej normy w tym zakresie.
2024-06-25 13:32 Jowita Pawlak 1. Zamawiający informuje, iż pakiet będzie wykorzystywany przez jednostki edukacyjne dlatego też dopuszczamy oprogramowanie biurowe niekomercyjne.

2. Zamawiający dopuszcza tablety niewyposażone w złącze minijack dopuszczamy porty z rozwiązaniami bezprzewodowymi.

Formularz

Lp Nazwa Waga kryterium Opis i załączniki Twoja propozycja lub komentarz Dołącz Plik
1 Dokumenty jawne np. Oferta/wniosek wykonawcy - W tym miejscu załącz dokumenty wymagane przez Zamawiającego opatrzone podpisem elektronicznym. Wymogi dotyczące podpisu elektronicznego zostały szczegółowo wyjaśnione pod linkiem: bit.ly/podpis_elektroniczny (Zamawiający wymaga załączenia pliku)

Zał. nr 2 do SWZ - F [...].docx

Zał. nr 2A do SWZ - [...].docx

Zał. nr 7 do SWZ - W [...].docx

Zał. nr 6 do SWZ - O [...].odt

Zał. nr 5 do SWZ - W [...].docx

Zał. nr 4 do SWZ - O [...].docx

Zał. nr 3B do SWZ - [...].docx

Zał. nr 3A do SWZ - [...].docx

Zał. nr 1 do SWZ - S [...].docx

(0)
2 Dokumenty niejawne np. Tajemnica przedsiębiorstwa - W tym miejscu załącz opatrzone podpisem elektronicznym dokumenty stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2019 r. poz. 1010 i 1649). Zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo Zamówień Publicznych tajemnicą przedsiębiorstwa nie mogą być informacje, o których mowa w art. 222 ust.5 ustawy Pzp. (0)
(0)

Liczba odsłon strony: 281